Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
O Mačkama / Odg: Da li smem da odvojim mlado mače od majke?
« Poslednja poruka od strane Lusy poslato 17 Avgust, 2017, 07:33:20 »
Hvala na iscrpnom odgovoru.
Još uvek sam neodlučna, najviše zbog puta, jer me plaši pretpostavka da verovatno neće jesti/piti tokom toliko sati... Mogla bih na dno kutije od obuće da stavim mekanu podlogu, a preko nje onu malu jednokratnu mušemu za bebe. Dan nakon dolaska s puta bih mogla sve ostalo da nabavim.
Mesto se zove " Krašići", blizu Tivta/Radovića. Našla sam nekog ko će da hrani majku do 03. septembra, bar ta njihova prva 2 meseca da budu pokrivena. Posle toga će morati u lov...
Ps. Ne mogu da priložim sliku, ne znam da li je zbog slabe konekcije
2
« Poslednja poruka od strane netbre poslato 17 Avgust, 2017, 00:11:45 »
Citat
Ukoliko bih se odlučila da je ponesem sa sobom, pretpostavljam da bih onda već sad morala da pokušam da je hranim cuclom, iako sisa?
Ne, treba sto vise da sisa jer je to vazno za imunitet..
Citat
Cuclu za mače ovde uĺCG ne mogu da nabĺvim, da li je špric (koje veličine/zapremine u ml) alternativa?
Mace te velicine se hrsni na flasicu, mozete ne spric privremeno ,
5ml
Mace mozda nece jesti zbog prelaska na drugu hranu, takodje i zbog odvajanja od majke....
Citat
Kako da ga prenesem (nemam transporter ovde, u Bg-u je), gde da vrši nuždu (je l mora u ovom uzrastu da se stimuliše ručno?) i verovatno bih morala bar jednom da ga nmahranim posle nekih 5h?
Morace te kutiju ili neku torbu da koristite, mora biti sa vama....
Nuzdu samostalno vrse sa cetri nedelje..
Citat
Ne verujem da ju je neko hranio, jer je bila mnogo mršava, rebra su joj se ocrtavala.
Macka koja doji je uvek mrsava...
Koje je to mesto u cg..
3
« Poslednja poruka od strane Lusy poslato 16 Avgust, 2017, 10:38:46 »
Ps. Ne verujem da ju je neko hranio, jer je bila mnogo mršava, rebra su joj se ocrtavala. Nikad nisam videla ovoliko mačaka u ovom naselju, kao ove godine. Iznad nas je šuma, kad turisti odu, mungosi se spuštaju dole i predstavljaju opasnost. Da li bi druge odrasle mačke mogle iz čista mira da napadnu mačiće???
4
« Poslednja poruka od strane Lusy poslato 16 Avgust, 2017, 10:35:15 »
Ukoliko bih se odlučila da je ponesem sa sobom, pretpostavljam da bih onda već sad morala da pokušam da je hranim cuclom, iako sisa? S tim što je ono stvarno sito, jer ih majka redovno doji. Cuclu za mače ovde u CG ne mogu da nabavim, da li je špric (koje veličine/zapremine u ml) alternativa? Put bi trajao bar 9h. Kako da ga prenesem (nemam transporter ovde, u Bg-u je), gde da vrši nuždu (je l mora u ovom uzrastu da se stimuliše ručno?) i verovatno bih morala bar jednom da ga nahranim posle nekih 5h?
5
« Poslednja poruka od strane netbre poslato 15 Avgust, 2017, 23:04:08 »
Tesko je dati pravi odgovor sta je bolje...
Vi bi ste morali da ga hranite na cuclu u pocetku i navikavate da samostalno pije mleko, na cuclu ide formula...
Nema neke pripreme za put, mace treba vakcinisati na vreme, to je negde sa 7 nedelja, pre toga se ocisti od parazita...
Proverite odakle je dosla macka mozda ima negde neko ko ju je predhodno hranio...
Koje je mesto u pitanju...
6
« Poslednja poruka od strane Lusy poslato 15 Avgust, 2017, 19:39:44 »
Znam, i svesna sam da je mače isuviše malo. Nisam u mogućnosti da udomim više od jednog mačeta, a i njega ćemo morati da krijemo na granici...
Kako bi izdržalo put kolima, kako bih ga pripremila za to...da li ga više ugrožavam ako ga ponesem ili ostavim...
7
« Poslednja poruka od strane netbre poslato 15 Avgust, 2017, 16:53:31 »
Cetri nedelje starosti je bas na granici za odvajanje, bilo bi dobro da je malo starije jedno nedelju vise.
Uvek je bolje da da macici sto vise sisaju...
Problem je sta ce biti sa ovim drugim, ko ce da ih hrani ukoliko nema nikog, malo se raspitajte mozda ipak neko zivi mozda malo dalje...
Na
Druga varijanta je da ih sve ponesete, zadrzite majku, sterilisete a male udomite polako dok si jos mali negde sa dva meseca starosti...to bi bilo najpravilnije i najbolje za njih....
8
O Mačkama / Da li smem da odvojim mlado mače od majke?
« Poslednja poruka od strane Lusy poslato 15 Avgust, 2017, 09:58:26 »
Dragi ljubitelji maca,
Hranili smo macu koja se omacila oko 25.07. i donela nam mačiće. Ima ih 4. Majka se izuzetno lepo brine o njima, oni svi lepo sisaju i napreduju, a majku hranimo više puta dnevno. Nalazimo se na moru, u Crnoj Gori, koju napuštam za 5 dana. Ovo je vikend naselje koje je van sezone potpuno prazno, dakle, mace bi morale same da se snalaze (nadam se da im nisam učinila medveđu uslugu). Razmišljali smo da usvojimo jedno mače, ali to bi značilo put kolima od 9h do Beograda i prerano odvajanje od majke (sa otp. 4 nedelje starosti). Da li time ugrožavam zdravlje mačeta ili smatrate da bih mogla da ga usvojim?
Hvala Vam na brzim odgovorima.
9
Saveti Veterinara - Mačke / Odg: povredjen macak
« Poslednja poruka od strane netbre poslato 14 Avgust, 2017, 23:07:50 »
Verovatno je lom karlice, ponasa se upravo tako, prostor gde boravi treba biti takav da moze da napravi par koraka i okrene se, gledajte da ne seta po kuci jer nece srasti kako treba, pogotovu ako skoci negde i povreda se obnovi.
10
Saveti Veterinara - Mačke / Odg: povredjen macak
« Poslednja poruka od strane Mladenka poslato 14 Avgust, 2017, 20:11:08 »
Sto se kutije tice ona je mala, taman da on stane i cinija sa hranom koju pomeram ukoliko nece da jede a hvala bogu macak ima bas dobar apetit, samo vodu jedino bas i ne pije, moram na spric da mu dajem... E sad, macak je dva dana posle povrede uspeo da sedne sam, podigao se na noge i prosetao koliko je mogao jer je kutija mala :) cak je uspeo i da se savije i da se kupa a vidim i da isteze zadnje nogice dok lezi... juce sam ga malo pustila iz kutije posto je bio jako glasan... malo je lezao na parketu i odjednom ustao i prosetao po sobi, brzo sam ga vratila u kutiju i dok sam se okrenula on je bio van kutije, iskocio je i opet protegao nozice :) pomislila sam kako to ustvari nije nikakav prelom nego da je samo ugruvan ili mozda neko iscasenje.. daj boze da sam u pravu! I sad samo sto se nuzde tice nece da mokri i kaki nigde osim u posipu, mjauce imam osecaj da ce komsije probuditi kad zeli da piski a nema posip... kada sam videla da sedi, stavila sam mu posip i on je ustao i normalno piskio, naravno uz male poteskoce prilikom kretanja... redovno piski ali ne i kaki,dva dana nije vrsio veliku nuzdu tek je sinoc to odradio uz glasno mjaukanje  ~21
Stranice: [1] 2 3 ... 10