Autor Tema: Bolestan (povredjen) golub  (Pročitano 52079 puta)

Van mreže ninnel

• Newbie
  • *
  • Pol: Žena
  • Login:22 Jun, 2017, 22:08:13
    • Pogledaj profil
    • Imejl
Odg: Bolestan (povredjen) golub
« Odgovor #150 poslato: 10 Jun, 2017, 06:36:22 »
danas je izasla sama sa terase i seta se po stanu, takodje se i mnogo bolje balansira i nije uplasena visine, jos uvek ne slece kako treba, ali se ne prevrce na ledja vec skakuce kada sleti, ja se nadam da ce da se skroz oporavi, a da i pokusava da mi pojede palac na nozi, hahaha

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
  • Pol: Muškarac
  • Login:danas u 11:35:45
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #151 poslato: 11 Jun, 2017, 03:48:12 »
Da li je još na terapiji antibioticima, kako dozirate i šta primenjujete...

Van mreže ninnel

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
    • Imejl
« Odgovor #152 poslato: 11 Jun, 2017, 14:26:08 »
Vise nije na antibi, ona je odlicno, ali ona u stvari ne zna jos da leti, za sada je naucila da sleti sa ormara, iako joj treba vreme da skapira kako ce to da izvede kada je stavim gore, i naucila je da skakuce (po malo leti) izmedju prepreka koje postavim, stvila sam joj dva drvena stapa, juce nije znala da se balansira, danas joj ide super balansiranje nas stapu i skakanje izmedju njih (ali sve su te prepreke oko 30 cm od zemlje). Probala sam da ih podignem i da je namamim hranom, ali danas nam taj deo nije uspeo. Ako znate neki efikasniji nacin kako da nauci da leti (pre svega da uzleti), ja jedva cekam da ga primenim.

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #153 poslato: 11 Jun, 2017, 22:04:33 »
Citat
Ako znate neki efikasniji nacin kako da nauci da leti (pre svega da uzleti), ja jedva cekam da ga primenim.
Neka vežba tako kao do sada, postepeno povećavajte visinu predmeta na koji treba da uzleti....
Kada sa lakoćom bude se popela na orman i sa lakoćom da sleti dole tada je već sposobna da se snadje u spoljnom svetu.....mada će možda trebati da se još neko vreme da se hrani kod vas...

Van mreže ninnel

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
    • Imejl
« Odgovor #154 poslato: 22 Jun, 2017, 21:21:13 »
update za vranu, naucila je da koliko toliko leti kod mene u stanu, mogla je da uzleti i na ormar, mada ne bas sa lakocom, ali je pocela da ne bude toliko vokalna i nekako je bila pocela da menja ponasanje da se vise prilagodi komunikaciji sa mnom, i dan pre nego sto sam je pustila stalno je gledala u svoj odraz u staklu prozora i pokusavala da komunicira sa tom drugom vranom, tj svojim odrazom. Tako da sam je pre 2 dana iznela napolje i pustila je. Cim sam otvorila kutiju ona je uzletela vrlo uspesno i to mnogo bolje nego sto sam se ja nadala. Nakon minut dva su dosle dve lokale vrane i gledale su je sa krosnje drveta. Nakon nekoliko minuta moja vrana i jedna od vrana su poletele zajedno, moja vraa je letela nize ali je let bio jednpo 20 m u duzini, sto je meni bilo fantasticno jer nikada nije letela tako, doduse ni imala prilike, medjutim ova divlja vrana ju je nadletela i gurnula odozgo i moja vrana je pala u zbunje. Tu je bila jedno pola sata , nakon toga je izasla , ja sam bila sa njom jos sat vremena dok je istrazivala okoliu.
One dve vrane su se vratile, ali sada nisu izgledale kao da ce da je "napadnu". Nakon sat vremena sam odlucila da se udaljim i odem do kontejnera da bacim kutiju i hranu i sve sto sam ponela za vranu kad je pustim, i kad sam se vratila sve tri vrane vise nisu bile tu, ukljucujuci i moju. Trazila sam je u svim zbunovima, po drvecu, i nisam je nasla. Bila sam se uplasila, pa sam postavila pitanje o ponasanju vrana i socijalizaciji, ljudima koji se time bave (naravno ne iz srbije, jer do takvih u srbiji, ako postoje, ne mogu nikako da dodjem). Oni su mi objasnili da to sto  se desilo, da je druga vrana gurne odozgo, nije bio napad vec upoznavanje, i da cinjenica da su se vratile i da su bile tada miroljubive to i potvrdjuje, i da je najverovatnije , kada sam se ja udaljila ona sa njima i odletela.
Ja cu gledati da je vidim i da je prepoznam mozda u narednom periodu, ali u svakom slucaju, nadam se da ima novo drustvo i novi lep zivot.
Takodje , onog golupa sa jednom nogom, nisam videla jedno 10 dana nakon pustanja, a nakon tih 10 dana ga sada vidjam skoro svakodnevno i povremeno i nahranim, on se super snasao.
Hvala na pomoci  jos jednom

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #155 poslato: 22 Jun, 2017, 21:49:42 »
 ~17
Neka je sa srećom onda....mislim da će sve biti uredu, bitno je da može samostalno da leti i hrani se, prilagodiće se polako spoljnom svetu....

Van mreže Golubica Danica

• Newbie
  • *
  • Login:14 Jul, 2017, 10:44:28
    • Pogledaj profil
    • Imejl
« Odgovor #156 poslato: 14 Jul, 2017, 10:22:24 »
Zdravo ekipi spasitelja golubova !Baš mi je drago da vidim ovakav forum i vrlo je koristan. Ja imam kod sebe već tjedan dana golubicu , nažalost dijagnoza je paramiksovirus uz slomljeno krilo. Ona je dosta živahna i dalje. Ali kad jede zabacuje i trza glavom , ne može da pogodi sjemenke kad kljucai povremeno samo gubi ravnotežu . Pokušala sam prisilno hranjenje ali isto sve strese. Pije sama vodu s enrocinom od jučer , ali očito antibiotik tu neće pomoći.
Možda još neki savjet što mogu učiniti? Prostor je lijepo prihvatila u šupu sam ju smjestila sama i izlazi van povremeno u dvorište i opet ode unutra.. odrezala sam granu šljive i zatakla za drvenu paletu i tamo se voli popeti spavat , postavila sam letve koje služe kao stepenice i odmah je to shvatila da dođe do gore. sad je manje depresivna i pokunjena zbog nemogućnosti letenja.
Eto tako stoje stvari , ali voljela bih čuti savjete kako još mogu pomoći. hvala.

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #157 poslato: 14 Jul, 2017, 14:01:23 »
Jedini primer paramiks virusa na forumu je na ovoj temi, pogledajte link ispod....
Na sreću pa je pozitivan ishod...

http://www.netbre.info/animals/forum/index.php?topic=12.msg5292#msg5292

Podeli ovu temu sa drugima...
Za forume
(BBKod)
Za sajt/blog
(HTML)