Autor Tema: Proliv i povracanje kod mace, oporavak i posledice  (Pročitano 468 puta)

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
  • Pol: Muškarac
  • Login:23 Jul, 2017, 06:56:41
    • Pogledaj profil
Odg: Proliv i povracanje kod mace, oporavak i posledice
« Odgovor #15 poslato: 16 Jul, 2017, 21:14:54 »
Neznam ,sve je moguce ali ipak sumnjam da je bas u pitanju kuga,vidjao sam macke stim problemima, ne lici mi bas tako, ova moja krece se fino temperatura tri puta mjerena oko 38,3 i evo sad opet je imala proliv providna sluz i nista vise a prije toga je povratila lijek,jedino sto me hrabri malo to sto je upravo pocela opet piti vodu,legla je i netjera je odmah na povracanje ,dobro je da nebi dehidrilala jer nebi bio u stanju da je vodim na infuziju , razlog daleko , treba prevoz itd

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
  • Login:danas u 11:35:45
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #16 poslato: 16 Jul, 2017, 22:21:37 »
Probaj dati orosal 65, neka i povrati tu su elektroliti bar će se nešto zadržati....
Takodje i medicinski ugalj...

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: 16 Jul, 2017, 23:04:10 »
Ok, znaci da odustanem od anribiotika obzirom da ga je odmah povratila, sad bi trebao dati ugalj a ujutro kupiti orosal 65

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: 17 Jul, 2017, 10:24:19 »
Macka i dalje povrati kad se napije vode,na izgleda normalno ,jutros temperatura 38,2, ide sama do kupatila, sad je opet isla da pije vode , vratila se te skocila na prozorsku dasku na sunce i gleda vani, te nakon 10 minuta sve to ponovila,zainteresovana posmatra sta se desava napolju, na izgled zdrava samo malo sporija od iscrpljenosti,pitam je jel gladna te gleda u mene kao da bi mogla , sinoc sam joj dao sasvim malo hrane mozda koliko stane u cajnu kasicicu sa dva komadica mesa i pojela je to u slast napila se vode al nakon  mozda sat sve povratila hrana iz kesice pileca od whiskasa za juniore.Poslije toga sam joj dao ponovo amoxsicilin posto je prvi put odmah ga bila povratila ovaj put joj je ostao oko sat i po te opet povratila,
Sto se tice orosal 65 njegA nema, ima samo Rehidran aroma jagode od Ivancici sinoci , i ima Rehidromiks aroma maline od Dietpharm-a , neznam da li se smiju davati ti okusi, kazem , na izgled ok,cini mi se da joj zeludac definitivno neradi,  sad vec slabije ide na wc jer yglavnom povrati vodu nakon izvjesnog vremena, sad trenutno sjedi na mjestu gdje se hrani, neznam dali je sinoc malo zakacila antibiotika zato nisam savao ugalj jer joj mislim opet sad dati nakon 12 sati ...

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #19 poslato: 17 Jul, 2017, 11:31:38 »
Ne verujum da će mačka hteti nešto sa ukusom maline i jagode.....take stvari ne podnose ni kad su zdravi....
Ukoliko se antibiotik zadržao malo, ponovite bolje da pije antibiotik i medicinki ugalj....

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: 17 Jul, 2017, 15:30:20 »
Ok, ja sam mislio pokusat na spric da joj dam taj rehidran sa  aromom i pitam dali smijem te arome jagode i maline davat macki ? Trazi od mene hranu da joj dam al nece supu bistru i bjelo pilece meso vec hoce iz kesice orginal hranu,posto nije htjela to jesti  dao sam joj drugu dozu amoxicilin i odmah ga povratila al sam ja opet ponovio i ostade u njoj evo vec 45 min,ispruzila se i drijema pomalo, zabrinjava me sto dehidrira i gladna je vec 5 dana al zeludac joj neprima nista za dugo

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #21 poslato: 17 Jul, 2017, 15:34:42 »
Neće joj biti ništa što nije jela i malo dehidrirala, tako se organizam čisti.......
Mislim da će to proći.....
Ukoliko je jela bar malo, unela je elektrolite...
Neće joj biti ništa od arome, nego ne podnose taj voćni ukus......jedino da probate...

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: 17 Jul, 2017, 21:40:01 »
Nije proslo sa rehidranom arome jagode, bez problema joj dam amoxicilin al ovdje se otimala i odmah povratila, danas mi trazi hranu i stavim pred nju iz kesice whiskasovu bojazljivo ponjusi i kao da nesmije vise jer sad zna da slijedi povracanje, neznam vise sta da radim, jos se drzi dobro mada vidim da pomalo drhti kad lezi , vjerovatno od gladi, odmah sam provjerio temperaturu  i bila je u normali 38.2
Jednostavno kao da joj zeludac neradi, nevidim vise ni stolice mada se napinje al neizlazi nista , vjerovatno sto izbaci sve na usta... volio bih naci orosal da joj dajem da se malo okrepi koliko toliko , neznam za infuzioni rastvor za oralno davanje , sutra cu probati traziti orosal na drugim mjestima

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #23 poslato: 17 Jul, 2017, 22:17:10 »
Citat
Nije proslo sa rehidranom arome jagode, bez problema joj dam amoxicilin al ovdje se otimala i odmah povratila,

Ne podnose mačke voćni ukus, amoxicillin je gorak i lako se daje, mačke vole gorak ukus zato jedu travu....
Kad smo već kod trave, naberiite malo sveže trave i dajte, vrhove uzmite bez korena.....

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: 18 Jul, 2017, 00:55:24 »
Upravo sam to vec bio uradio predvece, nabrao par lijepi travki i odmah je uzela grickat ali sasvim malo, pije vodu , povrati nakon sat dva,javlja se da bi jela al nesmije, mokrila je nocas normalno, nezadrzava se dugo u posipu, dok sam vecerao nocas prisla mi je kaucu i grebe stranicu kauca, a to znaci daj mi nesto da jedem, medjutim kad joj ponudim samo pomirise i okrene se, planiram joj sad opet dati amoxicilin

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: 18 Jul, 2017, 10:39:58 »
Jutros neizgleda macka lose,trazi opet hranu i dao sam joj sasvim malo, poslije pila vodu, i sinoc sam joj dao malo hrane poslije doze amox koji se zadrzao u njoj samo 1 sat te povratila, a evo vidim jutros da je takodze sasvim malo povratilla ali nista strasno, 

Nasao sam na jednom mjestu Diarano bez aroma od Galen pharm, pa ako mozete pogledati sastav da vidim moze li to jer mi apotekar kaze da ima nekih dodataka probiotika i jos nesto pa neznam jel odgovara to , hvala unaprijed  :)

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #26 poslato: 18 Jul, 2017, 11:29:50 »
Biće sve uredu, vidim da jede po malo tako da elektroliti nisu ni potrebni....

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: 19 Jul, 2017, 02:40:33 »
Nista neide na bolje, stanje isto, osim sto vise nece da jede nimalo, samo pomalo vode i povrati,jela bi al vidim da nesmije sad vise nimalo,lezi iza peci i ponekad drhti pomalo,primjetio sam sad kad je povratila tu sluz i pjenu da ima kao malo nekog crvenila u tome i jako me zabrinulo,nadam se da nije nista ozbiljno al cu pratiti ... sad je vrijeme da joj dam amoxsicilin al vidim da nista posebno bolje od njega pa sam joj sad dao aktivni ugalj iz kapsule razmuceni u vodi
..neznam kako prezivljava od te vode koju ubrzo povrati..., citam na netu da je moguce i da postane preosjetljiva na dlake koje unosi prilikom lizanja te joj to postane iritantno za zeludac, jer nisam naveo ranije da sam joj bio malo ucestalio davati travu s vana, cini mi se da sam joj dao zadnji put malo krutiju travu i bas tako je nekako i krenulo, pocela je povracati dlake a kako se sjecam pocetak ove bolesti je bio upravo sa povracanjem dlaka sa hranom i od tada je krenulo sve naopako , i opet kazem na izgled je ona sasvim normalna, ima snage tj krece se normalno, moze skociti na sto bez problema, bas sad kad sam joj dao ugalj  vukao sam konac ispred nje i prati ga pazljivo kako ga ja vucem,kao igrala bi se ...sad trenutno lezi pomalo spava i malo se trese,
 mislio sam joj malo dati kupovnu procjedjenu pilecu supu na spric da joj malo zeludac pokrene... neznam vise sta bi rekao ali ovo mi je skroz cudna bolest

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #28 poslato: 19 Jul, 2017, 03:38:42 »
Citat
ponekad drhti pomalo
Kakva je temperatura.
Drhtanje može biti i od poremećaja nervnog sistema usled nekih toksina.

Citat
primjetio sam sad kad je povratila tu sluz i pjenu da ima kao malo nekog crvenila u tome i jako me zabrinulo
Verovatno tragovi krvi od naprezanja prilikom povraćanja.

Citat
sad je vrijeme da joj dam amoxsicilin al vidim da nista posebno bolje od njega
Antibiotik je ti samo preventivmo jer se ne zna uzrok problema, da se spreče moguće upale i dodatne komplikacije.

Citat
pa sam joj sad dao aktivni ugalj iz kapsule razmuceni u vodi
Forsirajte aktivni ugalj, ne može da šteti samo da koristi jer je jedna od sumnji i trovanje.

Citat
cini mi se da sam joj dao zadnji put malo krutiju travu
Da li je to baš trava, napolju svašta raste, trebalo bi indetifikovati koja je biljka data jer neke mogu biti toksične.

Citat
mislio sam joj malo dati kupovnu procjedjenu pilecu supu na spric da joj malo zeludac pokrene
Može, slana supa odgovara...
Takodje pade mi napamet pošto ne možete naći orosa 65, kupite u apoteci infuzioni rastvor glukoze 10%.....može i 5% ako nema onog prvog.
Glukoza pored svoje osnovne funkcije podstiče apetit i rad želudca jer u njoj ima i dodat hcl....hlorovodonična kiselina koja je zapravo i želudačna, slobodno 5ml  prvo po malo da ne povrati.
Infuzioni rastvor glukoze je u posebnoj ambalaži koje ne možete posle da zatvorite, isecite jedan deo i polako prespite u čistu flašicu od vode, držati na sobnoj temperaturi...

Van mreže Lijoncar

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: 19 Jul, 2017, 04:03:28 »
evo link ako imate vremena da pogledate kako se ponasa prema hrani i uopste kako ona izgleda, takvo ponasanje varira, nekad je takva a nekad povucenija...sto tice temperature i juce sam vam rekao da pomalo drhti, zatim sam izmjerio temp i bila je 38,2, vjereujem da je i sad ok jer trenutno spava i nedrhti, za travu cu vidjeti sutra a takodje i za infuzioni rastvor, nastavit cu sa ugljem i antibiotikom

ovo je snimljeno poslije mog zadnjeg posta

https://youtu.be/F7D-dvvy1Rc

Podeli ovu temu sa drugima...
Za forume
(BBKod)
Za sajt/blog
(HTML)