Autor Tema: Pomoc - hitno  (Pročitano 40 puta)

Van mreže caca

• Newbie
  • *
  • Pol: Žena
  • Login:05 Jul, 2017, 15:40:56
    • Pogledaj profil
Pomoc - hitno
« poslato: 05 Jul, 2017, 15:21:16 »
Izvinjavam se, nova sam ovde, možda je ovo pitanje već postavljeno, ali ne mogu da se snađem među mnogobrojnim porukama.
Imam psa mešanca, starog 14 godina.
Nakjuče se moj pas tokom celog dana ponašao normalno. Onda, predveče, potrčao je ka vratima od terase, malo se zateturao i povratio nesvarenu hranu. Tokom noći je još 2 puta povratio, takođe nesvareno hranu.
Zvali smo veterinara, ali živimo u unutrašnjosti i veterinari nisu baš oduševljeni, niti stručni kada je u pitanju lečenje psa. A posebno što je pas star 14 godina, pa ih preterano i ne zanima. Od tog dana kada je povraćao, pas više ne povraća, ali odbija da jede. Ne jede baš ništa. Vodu pije s vremena na vreme, ali ne preterano. Urin mu je tamno žute boje, a kakio nije od kada mu se sve to desilo. Nevoljan je, tužan, malo otežano i usporeno ide, ponekada se malo zanosi dok hoda. Nema želju da ide u šetnju. Temperaturu nema, ali preko dana uglavnom bezvoljno leži.
Veterinari su davali različite lekove.
Prvog dana su mu dali sledeće injekcije: longacef, ranisan i kompleks vitamina b. Drugog dana to isto, samo bez ranisana. Danas je primio novalgetol, kompleks vitamina b i pola injekcije longacef.
Međuti, niko ne govori šta mu je, svi kažu da su godine u pitanju. A meni je čudno što se sve ovo desilo odjednom, a i ne vidim neke promene. Laje jedino kada dođe veterinar da mu da injekcije.
Molim vas za pomoć.

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
  • Pol: Muškarac
  • Login:danas u 11:35:45
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
Odg: Pomoc - hitno
« Odgovor #1 poslato: 05 Jul, 2017, 22:09:32 »
Da li pas izalazi napolju, da nije neko trovanje.....pogledajte usta i desni kakve su boje...
Normalno su roze boje, previše blede desni ukazuju na anemiju ili neke unutrašnje krvavljenje, krvave desni ukazuje na trovanje....
Da li je vakcinisan...
Može biti bilo šta, treba tu stručan pregled u nekoj boljoj ambulanti sa analizom krvi....

Podeli ovu temu sa drugima...
Za forume
(BBKod)
Za sajt/blog
(HTML)